Konference se uskutečnila ve dnech 16.–17. dubna 2026 a i letos potvrdila svůj význam v odborné komunitě. Zájem o účast byl tradičně vysoký – dorazilo více než 150 účastníků. Kapacitní omezení jednacích prostor nám bohužel neumožnila vyhovět všem přihlášeným, a tak jsme museli některé pozdě registrované zájemce s politováním odmítnout.
Program konference navázal na osvědčenou strukturu z předchozích ročníků. Vedle vědecké části, v níž zazněly nejnovější výsledky výzkumu v oblasti recyklace, byla významně zastoupena také část legislativní. Ta nabídla prostor pro přímou diskusi s kompetentními zástupci státní správy, mimo jiné z Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, České inspekce životního prostředí a Státního zdravotního ústavu.
Z prezentovaných příspěvků jasně vyplynuly jak nesporné přínosy recyklace SDO a široké možnosti využití vznikajících produktů, tak i určité limity – zejména nedostatečná opora v technických předpisech, například při jejich aplikaci jako plniva do cementových směsí. Pozornost účastníků si získala také moderovaná diskuse na téma „Možnosti pro opětovné využití výrobku“, kterou vedli zástupci ČVUT v Praze. Diskuse přinesla řadu podnětných názorů a praktických zkušeností, které vhodně doplnily odborný program celé konference.


